SEC Attendees

 

Faculty & Post Doc.

Attendees Department
Vendrame, Wagner A. Environmental Horticulture, Tropical Research and Education Center
Ziegler, Kirk J. Chemical Engineering
Yoon, Yong-Kyu Electrical and Computer Engineering
Brown, Mark T. Environmental Engineering Sciences
Jensen, Michael T. IFAS Extension in Highlands County
Ten, Elena Microbiology and Cell Science
Timilsina, Nilesh School of Forest Resources and Conservation
Saballos, Ana Agronomy
   

Graduate Students

Attendees
Department
Askar, Khalid Chemical Engineering
Burrs, Stephanie Agricultural and Biological Engineering
Buxy, Samriddhi Agricultural and Biological Engineering
De Vilbiss, Christopher Electrical and Computer Engineering
Dube, Patrick Agricultural and Biological Engineering
Goncalves, Elton Carvalho Horticultural Sciences 
Guo, Yuanxiong Electrical and Computer Engineering
Hazelbaker, Eric Chemical Engineering
Jairam, Suguna Agricultural and Biological Engineering
Ji, Wen Agricultural and Biological Engineering
Lai, Tzung-Han MSC
Lamm, Kevan W. Agricultural Education and Communication
Lee, Uisung Mechanical and Aerospace Engineering
Manders, Jesse R MSC
Mishra, Subhankar Computer and Information Science and Engineering
Moreira, Cesar M. Agricultural and Biological Engineering
Mueller, Robert Chemical Engineering
Na, Chae-In Agronomy
Phalin, Amanda J. Ecomomics
Rahimi, Arian Electrical and Computer Engineering
Sinche, Marco Agronomy
Toussaint, Reginald Soil and Water Science 
Xu, Cheng Chemical Engineering
Yang, Shunchang Agricultural and Biological Engineering
Zhao, Yang Chemical Engineering
Na, Wu Agricultural and Biological Engineering
Jefrry Fedenco

Agronomy

   

Undergraduate Students

Attendees

Department

Accad,Ashley Anne R

Chemical Engineering

Ballard, Trevor

Industrial and Systems Engineering

Beesting, Alexandra V

Geography, Liberal Arts and Sciences

Caesar, Matthew

Mechanical Engineering

Eyzaguirre, Eric

Agriculture and Biological Engineering

Gomez, Geronimo Etchechury

 Civil Engineering

Gorodetsky, Sydney

Family Youth and Community Services

Jones, Taryn

Mechanical Engineering

Kincaid, Steven

Electrical and Computer Engineering

Libanoff, Matthew

JM/Advertising, LS/Sustainability

Mekwinski, Camille

Environmental Engineering

Metal, Melanie

Geography, Liberal Arts and Sciences

Moncada, Angelica

School of Natural Resources and Environment

O’Connell, James K.

Environmental Engineering Sciences

O’Connor, Ian

Industrial & Systems Engineering

Reyes, Nichole

Mechanical Engineering

Siljestrom, Ian

Design, Construction, and Planning

Smith,Patrick T

Electrical and Computer Engineering

Sohbatzadeh, Shayan

Electrical Engineering

Symoens, Brandon

Aerospace Engineering

Syvertsen, Tessa

Environmental Engineering

Vinson, Nicolas M

Chemical Engineering

Walsh, Ashley

Environmental Engineering Sciences

Wells, Austin

Material Sc and Engineering

Wyers, Jonathan

Nuclear Engineering